Кирил Гогов: Играме за потврда на нашите квалитети!

Сопственикот на ФК Кит Го, Кирил Гогов верува дека тимот на вистински начин, во момент кој ќе ги израдува сите искрени поддржувачи на клубот, ќе го демонстрира сиот свој квалитет кој воопшто не кореспондира со моменталното место на првенствената табела.

Прочитај повеќе

Мавров од Струмица ќе ја дели правдата на дербито со Тиквеш

Васко Мавров од Струмица ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Тиквеш и Кит Го од 23. коло во Втората лига - Исток кој се игра во сабота (27. април) од 16 часот во Кавадарци.

Прочитај повеќе

Подготовките за дербито со Тиквеш во Виница (ФОТО)

Подготвувајќи се максимално за новата дерби пресметка во Втората лига - Исток, гостувањето против Тиквеш во Кавадарци во сабота (27. април) фудбалерите на Кит Го денешниот тренинг го одработија на стадионот во Виница.

Прочитај повеќе

Андонов: Среќен сум за голот, но тимската игра е таа која ни носи победи

Левокрилниот офанзивец на Кит Го, Зоран Андонов е еден од најзаслужните за триумфот против Кожуф. Сепак, Андонов не сака да ги потенцира заслугите за поединецот, но категорично нагласува дека тимскиот дух и воиграноста се пресудните за позитивните резултати на екипата.

Прочитај повеќе

Головите од натпреварот со Кожуф... (ВИДЕО)

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ГОЛОВИТЕ ОД НАТПРЕВАРОТ СО КОЖУФ...

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести