ФОТОГАЛЕРИЈА: Прекрасен амбиент, одлична игра, победа со Кожуф!

Во прекрасен амбиент на Градскиот стадион во Пехчево, ФК Кит Го стигна до триумф (2-1) против Кожуф во дерби пресметката од 22. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Враќање на победите: Триумф (2-1) во дербито против Кожуф

По претходното реми (1-1) на гостувањето против штипска Брегалница, фудбалерите на ФК Кит Го се вратија повторно на победите во шампионатот од Втората лига - Исток славејќи со 2-1 во дерби пресметката против гевгелиски Кожуф.

Прочитај повеќе

ВИДЕО СНИМКА: Победата на ФК КИТ ГО против Кожуф во 22. коло

Преку Youtube каналот следете го на нашата официјална интернет страницата (www.kitgo.mk) и во живо натпреварот од 22. коло во Втората лига - Исток меѓу ФК КИТ ГО и ФК Кожуф од Гевгелија кој се игра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Познат стартниот состав за дербито со Кожуф (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб, Добринко Илиевски - Пижон го дефинираше стартниот состав за дерби пресметката од 22. коло во Втората лига - Исток против Кожуф кој почнува од 16 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА УЧЕСТВО НА КАМПОТ „РЕАЛ МАДРИД ФОНДАЦИЈА КЛИНИК“ - Регистрација

Цената за учество на кампот на Реал Мадрид Фондација Клиник во соработка со ФК Кит Го изнесува 13.700 денари.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести