Гогов: Огромна е честа што ќе бидеме дел од „Реал Мадрид Фондација Клиник“

Првиот човек на ФК Кит Го, господинот Кирил Гогов денеска и официјално го потпиша договорот со „Реал Мадрид Фондација“ за организација на мега-проектот „Реал Мадрид Фондација Клиник“ кој ќе се одржи во јуни оваа година во Штип.

Прочитај повеќе

ФК Кит Го дел од новиот мега-проект „Реал Мадрид Фондација Клиник“ (ФОТО)

ФК КИТ ГО е дел од новиот мега-проект „Реал Мадрид Фондација Клиник“ кој преку лиценцираниот партнер во Македонија, „Еуроспорт Арена“, го стартува фондацијата Реал Мадрид, за организација на фудбалски кампови со фудбалските клубови од нашата земја.

Прочитај повеќе

Мартин Стојанов: Против Кожуф да се вратиме на победите

Со доаѓањето на новиот шеф на стручен штаб, Добринко Илиевски, ФК Кит Го четири едноподруго натпревари е без пораз во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Финални подготовки за дербито со Кожуф (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го, под водство на шефот на стручниот штаб Добринко Илиевски - Пижон, ги реализираат финалните подготовки пред саботната дерби пресметка од 22. коло во Втората лига - Исток против гевгелиски Кожуф.

Прочитај повеќе

ФК Кит Го потпиша договор за организација на камп „Реал Мадрид Клиник“ во Штип

Фудбалскиот клуб Кит Го потпиша договор за соработка со Реал Мадрид Фондација и организација на фудбалски камп „Реал Мадрид Фондација Клиник“ од 17. до 21. јуни на Градскиот стадион во Штип. Извонредна можност за младите фудбалери од регионот и Македонија да бидат дел од „кралското друштво“, да почувствуваат преку кампот на Реал Мадрид како е да се

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести