Колев: Реално реми против Брегалница

Искусниот дефанзивец на Кит Го, Иван Колев осврнувајќи се на вчерашната дерби пресметка од 21. коло во Втората лига - Исток вели дека дуелот со Брегалница на крај завршил и со реално реми.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Головите од натпреварот со Брегалница - Уште еден прекрасен погодок на Настевски

Брегалница и Кит Го ремизираа (1-1) во дерби пресметката од 21. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Дербито без победник - Реми на гостувањето против Брегалница (1-1)

Фудбалерите на Кит Го одиграа без победник (1-1) во дерби пресметката од 21. коло во Втората лига - Исток против штипска Брегалница.

Прочитај повеќе

Илиевски: Кит Го нуди услови за работи како ретко кој клуб во Македонија

Нов тренер, нови мотиви, нови докажувања, исти цели за ФК Кит Го... Секогаш да се биде меѓу најдобрите. Поранешниот селектор на младата репрезентација на Македонија, Добринко Илиевски - Пижон ја презеде палката на ФК Кит Го во желбата да продолжи етаблирањето на пехчевскиот второлигаш како клуб кој планира сериозен влог во домашниот фудбал.

Прочитај повеќе

Двајца фудбалери на Кит Го во тимот на 20. коло според МАКФУДБАЛ

Двајца фудбалери на Кит Го се најдоа меѓу најдобрите 11 од тимот на 20. коло во Втората лига, според изборот на специјализираниот фудбалски портал МАКФУДБАЛ, по убедливата победа од 3-0 против Детонит јуниор.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести