Шпанецот Алонсо - човекот кој работел со Покетино, Куман, Алардајс... е главен предавач на семинарот во Пехчево

Шпанскиот стратег Фран Алонсо е главен предавач на Интернационалниот семинар за фудбалски тренери „Учиме од шпанскиот фудбал“ кој се одржува во Хотел Гогов во Пехчево.

Прочитај повеќе

Во Хотел Гогов стартуваше меѓународниот семинар за фудбалски тренери „Учиме од шпанскиот фудбал“ (ФОТО)

Во Хотел Гогов во Пехчево стартуваше Меѓународниот семинар за фудбалски тренери „Учиме од шпанскиот фудбал“.

Прочитај повеќе

На најдобар можен начин заокружен фудбалскиот камп „Реал Мадрид Фондација Клиник“ во Штип (ФОТО)

ФК Кит Го и Реал Мадрид Фондација преку лиценцираниот партнер во Македонија, „Еуроспорт Арена“ на најдобар можен начин го заокружија проектот со организација на фудбалскиот камп во Штип.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Тренинзи со уникатен пристап, но и многу дружба и забава на тренинг кампот на Кит Го и „Реал Мадрид Фондација Клиник“

Под максимален ритам, со „кралски пристап“, ФК Кит Го веќе трет ден во Штип го реализира фудбалскиот камп под закрилата на „Реал Мадрид Фондација Клиник“.

Прочитај повеќе

Кит Го и „Реал Мадрид Фондација Клиник“ го стартуваа фудбалскиот камп во Штип

​ФК Кит Го, како дел од проектот на „Реал Мадрид Фондација Клиник“ стартуваше со фудбалскиот камп во Штип. Во соработката со „Спорт Арена“ нашиот клуб на Градскиот стадион во Штип од денеска па до 21. јуни го организира еден од најголемите тренинг кампови во земјава под закрила на најдобриот светски клуб.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести