Пристигнаа тренерите од Реал Мадрид: Се е подготвено за почеток на мега проектот на ФК Кит Го во Штип

Се е подготвено за утрешниот старт на мега-проектот, тренинг камп на „Реал Мадрид Фондација Клиник“ чиј дел е и ФК Кит Го.

Прочитај повеќе

Десет факти за сезоната 2018/2019: Настевски најдобар стрелец, со најубедлива победа, историски пласман во осминафинале на Купот

Дебитантската сезона во Втората лига на Македонија фудбалерите на ФК Кит Го ја завршија на петтата позиција, дел од првата половина на табелата, веројатно како најава за далеку поуспешни следни натпреварувачки сезони но и простор за добра анализа дали тимот, кој ги има едни од убедливо најдобрите услови за работа во Македонија, можеше и подобро.

Прочитај повеќе

Фудбалерите на одмор до 1. јули

Фудбалерите на Кит Го, по завршувањето на својата дебитантска сезона во Втората лига на Македонија, веќе го користат летниот одмор се до стартот на подготовките за новата сезона. Шефот на стручниот штаб, Добринко Илиевски - Пижон ги ослободи фудбалерите од актуелниот состав до 1. јули кога ќе мора да се јават на првиот собир.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести