Кит Го поразен на пријателскиот меч против Борец

Фудбалерите на Кит Го одиграа пријателски натпревар против новиот прволигаш Борец и загубија со 1-3 во Пехчево. И покрај поразот, тимот на Емил Грнев не разочара со играта и постепено ја темпира формата за стартот на новиот шампионат.

Прочитај повеќе

Испуштена можност за триумф против Беласица

​Избраниците на Емил Грнев ремизираа со идентични 1-1 и на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки, овој пат против струмичка Беласица.

Прочитај повеќе

Утре вториот контролен натпревар, против Беласица во Пехчево

​Фудбалерите на Кит Го утре со почеток од 17 часот на Градскиот стадион во Пехчево го играат и вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки, овој пат против струмичка Беласица.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) на тест дуелот против Каменица Саса

Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) на првиот пријателски натпревар за време на летните подготовки пред стартот на новата сезона.

Прочитај повеќе

Невреме го откажа мечот со Плачковица, в недела против Каменица Саса

Поради лоши временски услови во Пехчево денеска откажан пријателскиот натпревар против Плачковица кој требаше да се одигра на Градскиот стадион од 17 часот.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести