Грнев: Ќе има измени во составот, против Кожуф по први бодови

Поразот од Беласица на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток веќе е зад фудбалерите на Кит Го кои ги очекува уште еден дерби натпревар во 2. коло, овој пат в недела против Кожуф пред своите навивачи во Пехчево.

Прочитај повеќе

Илиоски од Прилеп ќе ја дели правдата против Кожуф во 2. коло

Влатко Илиоски од Прилеп е делегиран за главен делител на правдата на натпреварот од 2. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Кожуф кој се игра на 1. септември со почеток од 16:30 часот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Анџело Николовски со повик во репрезентацијата до 19 години

Левокрилниот дефанзивец на Кит Го, Анџело Николовски доби повик од селекторот Горан Станиќ за настап во македонската репрезентација до 19 години.

Прочитај повеќе

Пораз од Беласица на стартот од новата сезона

​Фудбалерите на Кит Го со пораз од 3-0 на гостувањето против Беласица во Струмица ја почнаа новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Андонов: Уште во Струмица да покажеме дека Кит Го повторно е со амбиции за триумф на секој меч

Кит Го новата сезона во Втората лига - Исток ја отвора денеска од 17 часот со гостувањето против Беласица на стадионот „Младост“ во Струмица.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести