Ѓуровски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот во Прилеп

Кристијан Ѓуровски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 5. коло во Втората лига - Исток меѓу Питу Гули и Кит Го кој се игра утре со почеток од 15:30 часот.

Прочитај повеќе

Грнев: Комплетно доминиравме за сосема заслужена победа

Шефот на стручниот штаб Емил Грнев е задоволен од изданието на фудбалерите потенцирајќи дека сето тоа треба да биде дополнителен мотив за уште подобри изданија во периодот кој следи...

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Акција од учебник - Голот на Ступиќ за триумф над Осогово

Кит Го сосема заслужено стигна до првата победа сезонава, славејќи во 4. коло од Втората лига - Исток против Осогово со 1-0.

Прочитај повеќе

Триумф во убедлива игра против Осогово

Фудбалерите на Кит Го ја запишаа првата победа во новата сезона во Втората лига - Исток славејќи со 1-0 на домашен терен против Осогово. Избраниците на Емил Грнев сосема заслужено стигнаа до триумфот низ далеку подобра игра од противникот, заокружен со погодокот на Бошко Ступиќ во 65. минута од средбата.

Прочитај повеќе

Колев: Време е да ја запишеме првата победа сезонава

Во 4. коло од Втората лига - Исток, в недела во Пехчево фудбалерите на Кит Го го пречекуваат тимот на Осогово. По двете претходни ремија со Кожуф и со Плачковица, огромна е желбата меѓу играчите во составот на Емил Грнев да се дојде и до првата победа во новата сезона.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести