Судиска тројка од Битола ќе ја дели правдата на мечот со Осогово

​Судиска тројка oд Битола ќе ја дели правдата на неделниот натпревар од 4. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Осогово во Пехчево.

Прочитај повеќе

Без победник и на гостувањето против Плачковица во Радовиш

Фудбалерите на Кит Го го запишаа и второто едноподруго реми во 3. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Најдов: Подготвени сме за атак на првата победа сезонава

По поразот и ремито на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, фудбалерите на Кит Го се цврсто решени за атак и на првиот триумф. Во таборот на нашиот клуб постои цврста одлучност во 3. коло од шампионатот да се стигне до трите бода на гостувањето против Плачковица во Радовиш.

Прочитај повеќе

Ристов од Струмица главен делител на правдата против Плачковица

Фудбалерите на Кит Го во 3. коло од Втората лига - Исток гостуваат на Плачковица во Радовиш, во очекување и на својата прва победа во новата сезона. Натпреварот се игра во сабота (7. септември) со почеток од 16 часот на Градскиот стадион во Радовиш.

Прочитај повеќе

Грнев: Ни недостасува агресивност и одлучност во нападот

​По двете почетни средби на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, Кит Го е со еден освоен бод. Два тешки противници како Беласица и Кожуф, за да на крај се издвои единствено бодот од дуелот со гевгеличани во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести