Голот на Најдов во ремито со Кожуф... (ВИДЕО)

Кит Го ремизираше (1-1) пред своите навивачи со Кожуф во 2. коло од Втората лига - Исток. И покрај неколкуте убави можности за погодок, избраниците на Емил Грнев успеаја да искористат само една преку Петар Најдов во 60. минута од средбата.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) со Кожуф во 2. коло од шампионатот

Кит Го стигна до првиот бод во новата сезона, ремизирајќи (1-1) на домашен терен против гевгелиски Кожуф во 2. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Следете го натпреварот КИТ ГО - Кожуф

Првиот натпревар на ФК Кит Го во новата сезона од Втората лига - Исток во живо на ТВ Каналот на ФК Кит Го.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести