Елиминација на Кит Го од Шкупи во осминафиналето од Купот на Македонија

Фудбалерите на Кит Го ги завршија настапите во Купот на Македонија сезонава по поразот од Шкупи со 5-0 во осминафиналето од најмасовното домашно клупско натпреварување.

Прочитај повеќе

Битолска судиска тројка за осминафиналниот натпревар против Шкупи во Купот на Македонија

Битолска судиска тројка на чело со Благојче Ралевски ќе ја дели правдата на натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија меѓу Шкупи и Кит Го, кој утре со почеток од 14:30 часот се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, Скопје.

Прочитај повеќе

Без победник на мегданот против Слога Виница (1-1)

Фудбалерите на Кит Го беа блиску до нов триумф во шампионатот од Втората лига - Исток, но успеаја само до реми (1-1) со Слога Виница на натпреварот од 8. коло кој се одигра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Алексовски: Ќе дадеме се од себе бодовите да останат во Пехчево

По одличната игра и победата на гостувањето против Плачковица во Радовиш, фудбалерите на Кит Го утре од 14:30 часот во 8. коло од Втората лига - Исток на домашен терен го пречекуваат тимот на Слога Виница.

Прочитај повеќе

Младеновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот против Слога Виница

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 8. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Слога Виница кој во сабота (17. октомври) се игра со почеток од 14:30 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе