Грнев: И на почетокот кажав дека мора да бидеме трпеливи со младите фудбалери, ќе бидат се подобри

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев не го крие задоволството од триумфот на својот тим на гостувањето против Плачковица во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Христов донесе триумф на секогаш „жешкото“ гостување во Радовиш

Фудбалерите на Кит Го дојдоа до повеќе од значајна победа на секогаш тешкото гостување против Плачковица во Радовиш, славејќи со 0-1 во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Скопје на утрешниот натпревар против Плачковица во Радовиш

Дарко Стојчевски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 7. коло во Втората лига - Исток меѓу Плачковица и Кит Го кој утре од 15 часот се игра во Радовиш.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Брегалница во 6. коло

Кит Го го доживеа и третиот пораз во новата сезона од Втората лига - Исток, овој пат на домашен терен од Брегалница со 0-1 во 6. коло.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Прилеп на центарот против Брегалница во 6. коло

​Влатко Илиоски од Прилеп ќе биде главен судија на натпреварот од 6. коло во Втората лига - Исток против Брегалница кој се игра в недела (4. октомври) од 15 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе