Пет гола на Величков, убедлива победа на помалите пионери од 0-7 против Кадино

Пионерските категории на Кит Го со победа и пораз го завршија викенд-колото во првенството на Македонија.

Прочитај повеќе

Натпревар без голови против Каменица Саса

Фудбалерите на Кит Го ремизираа без голови на натпреварот против Каменица Саса во Пехчево, во 14. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев: Не смее да не залажува мечот со Тиквеш, мора максимално сериозно и на следните натпревари

Кит Го на најдобар можен начин го заврши гостувањето против Тиквеш со убедлива победа од 1-4 во 13. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Извонредно издание на Кит Го: Триумф од 1-4 на дербито против Тиквеш

Одлично одигран натпревар на фудбалерите на Кит Го на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци и огромна победа во дерби-пресметката од 1-4.

Прочитај повеќе

Младеновски од Скопје ќе го суди дерби натпреварот против Тиквеш

Марјан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 13. коло во Втората лига - Исток меѓу Тиквеш и Кит Го кој се игра утре (25. ноември) со почеток од 13 часот на Градскиот стадион во Неготино.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести