Во очекување на првите пријателски натпревари (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со активните тренинзи на стартот од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Завршена соработката и со Пашовски и Ристевски

​За продолжението од сезоната во Втората лига - Исток стручниот штаб на Кит Го нема да смета и на голманот Горан Пашовски и десниот бек Никола Ристевски со кои е завршена соработката.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Максимално позитивно расположение на првиот работен ден во новата година

​Низ максимално позитивна атмосфера фудбалерите на Кит Го денеска ги почнаа подготовките за пролетниот дел од првенството во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мичкоски од Брегалница ново засилување на Кит Го

​Напаѓачот Тони Мичкоски е ново засилување на Кит Го за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Стартуваа подготовките за пролетниот дел: Договорен првиот противник во Анталија (ФОТО)

Фудбалерите на Кит Го, под водство на шефот на стручниот штаб Емил Грнев, ги стартуваа подготовките за пролетниот дел од првенството во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести