Кит Го се раздели со пет фудбалери

​Пред почетокот на зимските подготовки и првите лекарски прегледи закажани за 8. јануари Кит Го се одлучи да се раздели со четворица фудбалери кои беа дел од тимот во пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Кит Го стартува на 8. јануари, од 2. февруари централните подготовки во Анталија

​Стартот на подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток за фудбалерите на Кит Го е закажан за 8. јануари во Штип.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести