Кит Го во петок ги стартува подготовките, договорени шест пријателски натпревари

Фудбалерите на Кит Го, по четири месеци пауза, во петок (10. јули) во својата база во Пехчево ги стартуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести