Во последните минути испуштена победа против Осогово

Фудбалерите на Кит Го пропуштија огромна можност за прва победа во новата сезона во Втората лига - Исток, ремизирајќи (3-3) на домашен терен со Осогово во 2. коло од шампионатот. Избраниците на Емил Грнев имаа предност и од 3-1 до самиот финиш од средбата но дозволија два гола на кочанци во последните десет минути од натпреварот за конечни 3-3.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Тетово за натпреварот против Осогово

Фуркан Идризи од Тетово ќе биде главен судија на натпреварот од 2. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Осогово кој ќе се игра во недела (30. август) со почеток од 16:30 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето против Победа на стартот од сезоната

Фудбалерите на Кит Го доживеаја пораз на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток. Избраниците на Емил Грнев на гостувањето против Победа во Прилеп загубија со 4-1 (4-0).

Прочитај повеќе

Грнев: Кит Го и оваа сезона на секој натпревар ќе игра на гол повеќе, така ќе биде и во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го со гостувањето на Победа во Прилеп ги почнуваат натпреварите од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Стојчевски од Скопје ќе ја дели правдата против Победа

Игор Стојчевски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 1. коло во Втората лига - Исток кој во сабота (22. август) од 17 часот фудбалерите на Кит Го го играат против прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести