РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРВИТЕ ДВА КРУГА ВО НОВАТА СЕЗОНА 2020/21

Фудбалерите на Кит Го, како што е познато, новата сезона 2020/21 во Втората лига - Исток ја почнуваат со гостувањето на прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Во 1. коло против Победа на гостински терен

Кит Го во 1. коло од новата сезона во Втората лига - Исток ќе гостува на прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Грнев: Треба малку трпение за после пет месеци пауза да се достигне посакуваното ниво

​По првите две фази од подготовките, фудбалерите на Кит Го од денеска повторно се во својата база во Пехчево каде ќе биде реализирано финалето од подготовките за стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе