Против Шкупи во осминафиналето од Купот на Македонија

Кит Го ќе се соочи на гостински терен против Шкупи во Скопје, во осминафиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Извонредна победа на гостувањето против Саса во Македонска Каменица

По пласманот во осминафиналето од Купот на Македонија продолжува победничкиот ритам на фудбалерите на Кит Го кои славеа со 2-3 на гостувањето против Каменица Саса во 5. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Рунтев: Одличното издание од мечот со Скопје сега да го продолжиме во Македонска Каменица

Гостувањето против Саса во Македонска Каменица денеска од 15:30 часот во 5. коло од Втората лига - Исток, е нов момент за фудбалерите на Кит Го да го демонстрираат уште еднаш својот фудбалски потенцијал.

Прочитај повеќе

Повторно Ѓуровски на центарот и на мечот против Каменица Саса

​Кристијан Ѓуровски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 5. коло во Втората лига - Исток меѓу Каменица Саса и Кит Го кој се игра утре (26. септември) со почеток од 15:30 часот во Македонска каменица.

Прочитај повеќе

Триумф над Скопје, пласман во осминафиналето од Купот на Македонија

Кит Го обезбеди место во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во 1/16-финалната пресметка славеше против членот на Втората лига - Запад, ФК Скопје, со 2-1 (1-0).

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести