Драматичен натпревар: Ступиќ во последните секунди донесе реми со Победа

Фудбалерите на Кит Го во повеќе од драматичен натпревар ремизираа (2-2) со Победа во 19. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Костенчев од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Победа

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот меѓу Кит Го и Победа кој утре од 15 часот се игра на Градскиот стадион во Пехчево во рамките на 19. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Борха Кордоба: Пресреќен сум што сум дел од Кит Го, тимот е како едно семејство, затоа има и резултати

Колумбиецот со македонски пасош, Александер Борха Кордоба уште низ првите неколку натпревари во дресот на Кит Го веднаш покажа дека ќе биде одлично засилување за нашиот тим низ актуелната сезона.

Прочитај повеќе

Комплетниот распоред за третиот круг: Почнуваме дома со Победа, крајот на сезоната во Виница

Познат е и комплетниот распоред на третиот круг натпревари во Втората лига - Исток. По денешното 18. коло, Комисијата за натпревари при ФФМ го соопшти распоредот за третиот круг, според Бергеровиот систем.

Прочитај повеќе

Продолжува извонредниот ритам: Убедлива победа од 3-0 на дербито со Кожуф (ФОТО)

Продолжува извонредниот ритам кој од стартот на годината играат фудбалерите на Кит Го. Нова победа во пролетниот дел од сезоната, повторно со убедливи 3-0 против Кожуф во дербито на 18. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе