Андонов: Подготвени сме да продолжиме со добрите игри и резултати

Зоран Андонов, без сомнение, треба да биде еден од адутите на шефот на стручниот штаб Емил Грнев и за денешниот натпревар на Кит Го против гевгелиски Кожуф во 18. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Судии од Тетово за натпреварот со Кожуф во Пехчево

Пларент Салихи од Тетово ќе биде главен судија на натпреварот на Кит Го со Кожуф во 18. коло од Втората лига - исток кој во сабота (6. март) се игра со почеток од 14 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Христов: Повторно ќе дадеме се од себе бодовите да останат во Пехчево

По одличниот старт на пролетниот дел од сезоната со триумфот од 0-2 на гостувањето против Слога Виница, очекувано засилен е мотивот во составот на Кит Го за продолжување со успешните настапи.

Прочитај повеќе