Емил Грнев: Успешна сезона која ни носи мотив за продолжување уште посериозно понатаму

Анализирајќи ја првично изминатата сезона, шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев не може да го сокрие задоволството од постигнатиот резултат.

Прочитај повеќе

Минимален пораз во Виница за крај на сезоната

Фудбалерите на Кит Го со минимален пораз од 1-0 на гостувањето против Слога во Виница во 27. коло ја завршија сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Скопска судиска тројка за последниот натпревар од сезоната против Слога во Виница

Бењамин Ќерими од Скопје ќе биде главен судија на утрешниот натпревар на Кит Го од последното коло во сезоната 2020/21 во Втората лига - Исток, против Слога Виница кој се игра од 16 часот на Градскиот стадион во Виница.

Прочитај повеќе

Пораз од Брегалница на натпреварот во Штип

Фудбалерите на Кит Го доживеаја пораз од 1-2 на натпреварот со новиот прволигаш Брегалница, кој во рамките на 26. коло од Втората лига - Исток се одигра во Штип.

Прочитај повеќе

Кит Го домаќин во Штип, Василевски од Скопје ќе ја дели правдата против Брегалница

Кит Го како домаќин својот натпревар од 26. коло против Брегалница ќе го игра утре на Градскиот стадион во Штип со почеток од 16 часот.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести