Ступиќ: Младите играат се подобро, тоа покажува дека Кит Го ги постигнува своите цели

Во повеќе од квалитетно издание Кит Го стигна до убедлива победа од 3-0 против Росоман во 12. коло од Втората лига - Исток. Стрелец на еден од погодоците и офанзивец Бошко Ступиќ, кој со своето искуство е лидерот во тимот, водач на помладите фудбалери.

Прочитај повеќе

Враќање на победите: Убедлив триумф против Росоман

​Доминантна игра и повеќе од заслужена победа на Кит Го против Росоман од 3-0 во 12. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мичковски: Росоман не смееме да го потцениме, но секако сакаме враќање на победите

​Офанзивецот Тони Мичковски е оптимистички расположен пред денешниот натпревар на Кит Го против Росоман во 12. коло од Втората лига - Исток, кој се игра во Пехчево.

Прочитај повеќе

Делители на правдата од Скопје за натпреварот против Росоман

Марјан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 12. коло во Втората лига - Исток против Росоман кој се игра во сабота (21. ноември) од 13 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Победи за пионерите и помладите пионери во 3. коло од лигата

​Пионерските категории на Кит Го извојуваа победи во 3. коло од лигашките натпреварувања во новата сезона.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести