Повторно Ѓуровски на центарот и на мечот против Каменица Саса

​Кристијан Ѓуровски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 5. коло во Втората лига - Исток меѓу Каменица Саса и Кит Го кој се игра утре (26. септември) со почеток од 15:30 часот во Македонска каменица.

Прочитај повеќе

Триумф над Скопје, пласман во осминафиналето од Купот на Македонија

Кит Го обезбеди место во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во 1/16-финалната пресметка славеше против членот на Втората лига - Запад, ФК Скопје, со 2-1 (1-0).

Прочитај повеќе

Убедлив пораз од Тиквеш

Фудбалерите на Кит Го немаа сила да се спротистават на фаворитот Тиквеш во натпреварот од 4. коло во Втората лига - Исток. Кавадарчани триумфираа во Пехчево со убедливи 0-3.

Прочитај повеќе

Мавров од Струмица ќе ја дели правдата на дуелот против Тиквеш

​Васко Мавров од Струмица ќе биде главен делител на правдата на дерби натпреварот од 4. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Тиквеш кој се игра утре со почеток од 15:30 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Кит Го против Скопје во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Кит Го ќе игра против Скопје во 1/16-финалето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести