Комплетниот распоред за третиот круг: Почнуваме дома со Победа, крајот на сезоната во Виница

Познат е и комплетниот распоред на третиот круг натпревари во Втората лига - Исток. По денешното 18. коло, Комисијата за натпревари при ФФМ го соопшти распоредот за третиот круг, според Бергеровиот систем.

Прочитај повеќе

Продолжува извонредниот ритам: Убедлива победа од 3-0 на дербито со Кожуф (ФОТО)

Продолжува извонредниот ритам кој од стартот на годината играат фудбалерите на Кит Го. Нова победа во пролетниот дел од сезоната, повторно со убедливи 3-0 против Кожуф во дербито на 18. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Андонов: Подготвени сме да продолжиме со добрите игри и резултати

Зоран Андонов, без сомнение, треба да биде еден од адутите на шефот на стручниот штаб Емил Грнев и за денешниот натпревар на Кит Го против гевгелиски Кожуф во 18. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Судии од Тетово за натпреварот со Кожуф во Пехчево

Пларент Салихи од Тетово ќе биде главен судија на натпреварот на Кит Го со Кожуф во 18. коло од Втората лига - исток кој во сабота (6. март) се игра со почеток од 14 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Христов: Повторно ќе дадеме се од себе бодовите да останат во Пехчево

По одличниот старт на пролетниот дел од сезоната со триумфот од 0-2 на гостувањето против Слога Виница, очекувано засилен е мотивот во составот на Кит Го за продолжување со успешните настапи.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести