Тетовска судиска тројка за мечот со Осогово во Кочани

​Александар Урошевиќ од Тетово ќе биде главен судија на утрешниот натпревар од 11. коло во Втората лига - Исток меѓу Осогово и Кит Го кој се игра од 13 часот во Радовиш.

Прочитај повеќе

Димоски: Ако играме како против Победа ќе има во иднина уште многу позитивни резултати

Искусниот Мартин Димоски не го крие задоволството од победата нагласувајќи дека е уште послатка затоа што е реванш за поразот во првото коло во Прилеп.

Прочитај повеќе

Ступиќ донесе триумф против прилепска Победа

Фудбалерите на Кит Го ја запишаа и третата победа во новата сезона од Втората лига - Исток, славејќи во 10. коло на домашен терен против прилепска Победа со 1-0.

Прочитај повеќе

Поради општиот протокол за Ковид-19, одложен натпреварот од 10. коло против Победа

​Поради измените во Протоколо за спроведување на мерките за заштита од Ковид-19, Фудбалската федерација на Македонија денеска одлучи да ги одложи сите натпревари во најквалитетните домашни лиги кои викендов беа на програмата според натпреварувачкиот календар.

Прочитај повеќе

Тефику од Куманово на центарот на натпреварот против Победа

Ндерим Тефику од Куманово ќе биде главен судија на натпреварот од 10. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и прилепска Победа кој во сабота (31. октомври) со почеток од 13:30 часот се игра на стадионот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести