Ѓорѓиевски се приклучи на тренинзите на тимот: „Среќен сум што доаѓам во клуб како Кит Го“ (ФОТО)

Најновото засилување на Кит Го, поранешниот младински репрезентативец Бојан Ѓорѓиевски веќе активно се приклучи на подготовките на тимот во Анталија.

Прочитај повеќе

Бојан Ѓорѓиевски е најновото засилување на Кит Го!

​Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Бојан Ѓорѓиевски е најновото засилување на Кит Го за пролетниот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Во финишот „прокоцкана“ предност: Минимален пораз од Универзитатеа Крајова 1948

​Фудбалерите на Кит Го доживеаја и втор минимален пораз на подготовките во Анталија, овој пат од првооласираната екипа во романската Трета лига, Универзитате Крајова 1948 со 2-3 (1-1).

Прочитај повеќе

Грнев: Имавме квалитетен прв тест, следните натпревари за темпирање на формата пред пролетта

Максимално активно продолжуваат подготовките на ФК Кит Го во Анталија, каде фудбалерите на нашиот тим ја минуваат главната фаза од зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Пораз од Рипенсиа со гол во последните минути на првиот тест во Анталија

​Фудбалерите на Кит Го загубија на првиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија. Во рамноправен меч, Кит Го доживеа пораз од 1-2 (0-1) до романскиот второлигаш Рипенсиа Тимошвар.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести