Пораз на гостувањето против Кожуф во Гевгелија

Кит Го загуби со 2-1 на гостувањето против Кожуф во Гевгелија во 9. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Христов: Не чека тежок дуел во Гевгелија на кој максимално сериозно му пристапуваме

Фудбалерите на Кит Го ги очекува секогаш повеќе од интересното гостување против гевгелиски Кожуф во утрешното 9. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Осминафиналето од Купот на Македонија низ фотографии

Фудбалерите на Кит Го ги завршија настапите во Купот на Македонија оваа сезона со поразот во осминафиналето на гостувањето против Шкупи во Скопје. Избраниците на Емил Грнев сега комплетно се насочуваат кон настапите во Втората лига - Исток...

Прочитај повеќе

Елиминација на Кит Го од Шкупи во осминафиналето од Купот на Македонија

Фудбалерите на Кит Го ги завршија настапите во Купот на Македонија сезонава по поразот од Шкупи со 5-0 во осминафиналето од најмасовното домашно клупско натпреварување.

Прочитај повеќе

Битолска судиска тројка за осминафиналниот натпревар против Шкупи во Купот на Македонија

Битолска судиска тројка на чело со Благојче Ралевски ќе ја дели правдата на натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија меѓу Шкупи и Кит Го, кој утре со почеток од 14:30 часот се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, Скопје.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести