Извонредна победа на гостувањето против Саса во Македонска Каменица

По пласманот во осминафиналето од Купот на Македонија продолжува победничкиот ритам на фудбалерите на Кит Го кои славеа со 2-3 на гостувањето против Каменица Саса во 5. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Рунтев: Одличното издание од мечот со Скопје сега да го продолжиме во Македонска Каменица

Гостувањето против Саса во Македонска Каменица денеска од 15:30 часот во 5. коло од Втората лига - Исток, е нов момент за фудбалерите на Кит Го да го демонстрираат уште еднаш својот фудбалски потенцијал.

Прочитај повеќе

Повторно Ѓуровски на центарот и на мечот против Каменица Саса

​Кристијан Ѓуровски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 5. коло во Втората лига - Исток меѓу Каменица Саса и Кит Го кој се игра утре (26. септември) со почеток од 15:30 часот во Македонска каменица.

Прочитај повеќе

Триумф над Скопје, пласман во осминафиналето од Купот на Македонија

Кит Го обезбеди место во осминафиналето од Купот на Македонија, откако во 1/16-финалната пресметка славеше против членот на Втората лига - Запад, ФК Скопје, со 2-1 (1-0).

Прочитај повеќе

Убедлив пораз од Тиквеш

Фудбалерите на Кит Го немаа сила да се спротистават на фаворитот Тиквеш во натпреварот од 4. коло во Втората лига - Исток. Кавадарчани триумфираа во Пехчево со убедливи 0-3.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести