Без победник на мегданот против Слога Виница (1-1)

Фудбалерите на Кит Го беа блиску до нов триумф во шампионатот од Втората лига - Исток, но успеаја само до реми (1-1) со Слога Виница на натпреварот од 8. коло кој се одигра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Алексовски: Ќе дадеме се од себе бодовите да останат во Пехчево

По одличната игра и победата на гостувањето против Плачковица во Радовиш, фудбалерите на Кит Го утре од 14:30 часот во 8. коло од Втората лига - Исток на домашен терен го пречекуваат тимот на Слога Виница.

Прочитај повеќе

Младеновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот против Слога Виница

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 8. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Слога Виница кој во сабота (17. октомври) се игра со почеток од 14:30 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Грнев: И на почетокот кажав дека мора да бидеме трпеливи со младите фудбалери, ќе бидат се подобри

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев не го крие задоволството од триумфот на својот тим на гостувањето против Плачковица во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Христов донесе триумф на секогаш „жешкото“ гостување во Радовиш

Фудбалерите на Кит Го дојдоа до повеќе од значајна победа на секогаш тешкото гостување против Плачковица во Радовиш, славејќи со 0-1 во 7. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести