Судиска тројка од Скопје на утрешниот натпревар против Плачковица во Радовиш

Дарко Стојчевски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 7. коло во Втората лига - Исток меѓу Плачковица и Кит Го кој утре од 15 часот се игра во Радовиш.

Прочитај повеќе

Минимален пораз од Брегалница во 6. коло

Кит Го го доживеа и третиот пораз во новата сезона од Втората лига - Исток, овој пат на домашен терен од Брегалница со 0-1 во 6. коло.

Прочитај повеќе

Судиска тројка од Прилеп на центарот против Брегалница во 6. коло

​Влатко Илиоски од Прилеп ќе биде главен судија на натпреварот од 6. коло во Втората лига - Исток против Брегалница кој се игра в недела (4. октомври) од 15 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Против Шкупи во осминафиналето од Купот на Македонија

Кит Го ќе се соочи на гостински терен против Шкупи во Скопје, во осминафиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Извонредна победа на гостувањето против Саса во Македонска Каменица

По пласманот во осминафиналето од Купот на Македонија продолжува победничкиот ритам на фудбалерите на Кит Го кои славеа со 2-3 на гостувањето против Каменица Саса во 5. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пребарување

Популарни тагови

Табела

Поз.ЕкипаБ
1Борец43
2Тиквеш Кавадарци29
3Кожув Гевгелија28
4Кит - Го Пехчево26
5Брегалница Штип24
6Плачковица15
7Вардар Неготино10
8Партизан Обршани10
9Детонид Јуниор10
10Саса7

Архива на вести